Rowy są jednym z najbardziej atrakcyjnych miasteczek letniskowych na polskim wybrzeżu. Położone na Pobrzeżu Słowińskim w gminie Ustka, w odległości ok. 28 km na północny wschód od Słupska.
Szerokie piaszczyste plaże, ruchome wydmy, urwiste brzegi z klifami o wysokości do 30 metrów oraz wspaniały mikroklimat o leczniczych właściwościach czynią z Rowów i okolic miejsca godne polecenia nawet dla najbardziej wybrednych turystów. O czystości środowiska świadczyć może występowanie wielu gatunków zwierząt i ptaków niespotykanych w innych rejonach kraju. Dla zachowania najatrakcyjniejszego fragmentu wybrzeża między Rowami a Łebą stworzono Słowiński Park Narodowy-światowy rezerwat biosfery.
Będąc w Rowach nigdy się Państwo nie znudzicie.
Na turystów czekają:. Piesze wycieczki (po Słowińskim Parku Narodowym, nad morzem, po pobliskich lasach)

  • Szlaki rowerowe ("Trasami Zwiniętych Torów" lub "Krainy w kratę")
  • Spływ kajakowy ("Szlak Łupawy")
  • Rejsy wycieczkowe kutrami rybackimi
  • Wyprawa na duńską wyspę Bornholm (promem z Ustki leżącej ok. 20 kilometrów od Rowów)
  • Baza surfingowa i przystań jachtowa nad jez. Gardno
  • Wędkowanie: morskie, rzeczne i na jeziorach
  • Grzybobrania w przepięknych starych lasach

Do zwiedzania Rowów i okolic można wypożyczyć rower lub specjalne pojazdy czterokołowe o mechanizmie napędowym zbliżonym do rowerowego, na którym wygodnie zmieszczą się dwie osoby siedzące obok siebie.
W sezonie odbywają się tu koncerty i wiele imprez kulturalno-rozrywkowych.
W Rowach znajdziecie Państwo aptekę, ośrodek zdrowia, informację turystyczną, pola namiotowe i bogatą bazę noclegową, zaplecze handlowe i gastronomiczne.
Historia Rowów sięga przynajmniej 1282 roku, z którego można znaleźć pierwsze wzmianki o tej miejscowości, są też zapiski z XIV, a także groby marynarzy szwedzkich, francuskich, holenderskich i hiszpańskich pochodzące z XVIII i XIX wieku. Z XIX wieku pochodzi również neoromański kościół, zbudowany z wielkich głazów przywiezionych z Kamiennej Wyspy, który stoi do dzisiaj przy ulicy Kościelnej.